ВІДПОВІДІ НА П’ЯТЬ ЗАПИТАНЬ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ

16.Лип.2022
ВІДПОВІДІ НА П’ЯТЬ ЗАПИТАНЬ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ

ВІДПОВІДІ НА П’ЯТЬ ЗАПИТАНЬ ПРО ПОЛІОМІЄЛІТ: МОТИВУЄМО БАТЬКІВ ДОЛАТИ СТРАХ ВАКЦИНАЦІЇ

ЯК ПОШИРЮЄТЬСЯ
Поліовірус поширюється непомітно та швидко, адже в більшості інфікованих відсутні явні симптоми. Поліомієліт передається під час контакту з калом або слиною інфікованої людини – зазвичай через брудні руки до рота. Побутові предмети та іграшки, що контактували з калом або слиною інфікованої людини, можуть стати «транспортом» для вірусу.
ЧОМУ НЕБЕЗПЕЧНИЙ
Поліомієліт загрожує всім невакцинованим або не повністю вакцинованим дітям і дорослим невиліковним паралічем і навіть смертю протягом кількох годин.
ЯКА ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СИТУАЦІЯ В УКРАЇНІ
Наприкінці 2021 року на заході країни зафіксували спалахи поліомієліту, які спричинили параліч у двох дітей. ВООЗ включили
Україну до «червоного списку» країн із найвищим ризиком спалахів цього захворювання, поряд з Угандою, Еритреєю, Сирією та Іраком.
ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТИНУ
Від поліомієліту не існує ліків. Єдиний можливий спосіб захистити дитину – вакцинувати її за Календарем профілактичних щеплень. Якщо з будь-яких причин ви пропустили щеплення дитини, вакцинацію важливо зробити якомога швидше.
ЧИ МОЖНА ВАКЦИНУВАТИ ДИТИНУ, ЯКЩО Є СУПУТНІ ЗАХВОРЮВАННЯ
Діти з хронічними захворюваннями більш уразливі до інфекцій, перебіг захворювання в них зазвичай важчий, а ускладнення серйозніші. Тому вакцинувати таких дітей треба насамперед.

Інформація подана за даними МОЗ – moz.gov.ua// Медична сестра дошкільного закладу. №5-6, 2022, с.25