14 жовтня 2020 року

15.Жов.2020
14 жовтня 2020 року

              14 жовтня українці святкують одразу три свята: Свято Покрови Божої Матері, День українського козацтва і День захисника України. Ці свята пов’язані між собою.

             День захисника України встановлений Указом Президента у 2014 році «з метою вшанування мужності й героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій та перемог українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві й на підтримку ініціативи громадськості».

          Щорічно цього дня відзначається і День українського козацтва – свято, приурочене до Дня Покрови Пресвятої Богородиці, оскільки Матір Божа вважається захисницею та покровителькою козаків. День козацтва – важливе свято для українців. Цього дня ми вшановуємо наших предків – волелюбних українських козаків. На Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І, до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова. Певно, не знайдеться в Україні людини, яка б не знала про козаків. Про них складено безліч творів, книжок і фільмів. Про козацький рід співається й у нашому державному гімні. Образ сміливого парубка, котрий захищає честь та волю нашого народу, міцно закарбувався у пам’яті поколінь. Тож, козак в українській культурі – звитяжний воїн, озброєний захисник Вітчизни, що боронить віру, гідність та звичаї усього нашого народу.

        Православна церква 14 жовтня святкує Покрову Пресвятої Богородиці. Це – одне з головних 12 православних церковних свят. Цього світлого дня віруючі звертаються з молитвою до Богородиці, просять у неї міцного здоров’я, допомоги, підтримки та захисту. Прийнято вважати, що впродовж усього року Богородиця оберігає людину, яка у неї в цей день просить допомоги, покриваючи його своїм покровом.

***

           Напередодні цих свят життя в садочку для вихованців було насичене різними формами спілкування, спрямованих на виховання патріотичних почуттів, розуміння причетності до рідної  Батьківщини, гордості за її історію та традиції. Використовуючи ігри, забави, розваги, бесіди, розповіді, художню літературу, перегляд відео та мультфільмів, педагоги створили сприятливі умови для формування уявлень про соціальну взаємодію людей та ціннісного ставлення до історії України, її культури, традицій, символів та мови; виховання любові до своєї родини, країни, почуття гідності, толерантного ставлення до інших людей, культури поведінки. Видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський зазначав: «Любов до Батьківщини починається із захоплення красою того, що бачить перед собою дитина, чим вона милується, у що вкладає частку своєї душі. Захоплення красою землі, де жили діди і прадіди, де нам судилось прожити життя, повторити себе в дітях, постаріти і піти в землю, яка народила нас, – це найважливіше емоційне джерело любові до Батьківщини».

        Ми, дорослі, сподіваємося, що позитивні емоції, пережиті протягм цих днів, сприятимуть  вихованню у дошкільників  почуття патріотизму, гордості за рідну землю, бажання примножувати її красу і здобутки.

          Щиро вітаємо всіх із Днем захисника України, Днем українського козацтва і святом Покрови Пресвятої Богородиці – світлим і радісним днем! Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв’язок поколінь, увібрали в себе багаті і славні козацькі традиції, уособлюють доблесть і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж всієї багатовікової української історії. Бажаємо міцного здоров’я, родинного щастя, наснаги у відродженні найкращих національних традицій,  невичерпної енергії і миру! Нехай у кожному домі завжди буде затишок, мир, добробут; в душах – віра, справедливість і гармонія; в серцях – співчуття, доброта та любов!

***

«Свято Покрови»

Світ у сяйві, не впізнати

Саду і городу,

То Покрова – світле свято

Нашого народу.

То Покрова землю вкрила

Щедрими плодами,

Розпростерла ніжні крила,

Стала понад нами.

То Покрова – захисниця

Людей православних,

То богиня – помічниця,

Запоріжців славних.

                                    Олесь Лупій

 

Галерея зображень
error: Content is protected !!