1 ЧЕРВНЯ 2023 – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

01.Чер.2023
1 ЧЕРВНЯ 2023 – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

1 червня щорічно  відзначається Міжнародний день захисту дітей. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради  Міжнародної демократичної федерації жінок . Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров'я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності. Відповідно до  Женевської декларації про права дітей , ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини.  Декларація прав дитини  була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські
організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

Україна відзначає цей день з 1998 року. Це нагода привернути увагу до питання захисту прав дітей, зокрема, передбаченого Конвенцією ООН про права дитини, обов’язку держави, батьків та інших причетних до забезпечення їм безпечного життя в родині, хорошої освіти, своєчасного лікування, повноцінного дозвілля і відпочинку.

В цей день в закладі був проведений тематичний день «Нехай же стане днем дитини у всьому світі кожен день». Протягом дня діти мали змогу взяти участь в музично-спортивному святі «Веселкові усмішки, або всі ми родом з дитинства», творчих майстернях «Творимо і витворяємо», ігровому калейдоскопі «Веселковий світ дитинства», бібліопікніку «Чарівний світ дитячої книжки». Разом з дорослими прикрашали майданчики, створювали фотозони «Щастя, сонце, дружба – ось, що дітям потрібно», в яких з задоволенням фотографувалися, облаштовували виставки творчих робіт «Здрастуй, сонце! Здрастуй, літо!», створювали мапи мрій «Країна дитячих мрій» та панно «Щасливе дитинство під мирним небом!».

Завдання нас, дорослих, зробити так, щоб діти відчули радість, позитивні емоції, увагу, дружню атмосферу; проявили товариськість, витримку, індивідуальність, гідність, впевненість у своїх можливостях. Усмішки дітей, їх активність, гарний настрій, – головне досягнення не тільки свята , а й кропіткої роботи колективу. В умовах воєнного стану для нас важливо максимально створити комфортні безпечні умови для повноцінного розвитку та виховання дітей, проводити активні, цікаві для вихованців форми роботи з дотриманням вимог безпеки. Ми впевнені в тому, що діти мають розвиватися, навчатися, не втрачати можливості спілкуватися з однолітками, загартовуватися фізично, отримувати позитивні враження.

Всіх дітей, батьків, колектив щиро вітаємо з початком літа, з Міжнародним Днем захисту дітей! Віримо, що в наступному році будемо відзначати його разом з ПЕРЕМОГОЮ! Дякуємо ЗСУ за сонячний день, блакитне небо, можливість дарувати дітям радість! ВСЕ БУДЕ Україна!

Галерея зображень